Služby a technologie

V rámci našich archivářských činností si klademe za cíl uchovávat materiály a data za pomocí těch nejlepších technologií a nejvyšších současných standardů. Například klademe důraz na zálohování nejen dat, ale i metadat, jako je zvolená metoda archivace a další okolnosti. Fyzické materiály skenujeme v nejlepší možné kvalitě a bez ztrátové komprese. Analogová a digitální média zálohujeme pomocí specializovaného hardwaru a dokonce se podílíme na testování a vývoji nových řešení. Kde je to na místě přispíváme výsledky naší činnosti do mezinárodních databází jako je Redump či No-Intro. Všechny původní kopie a fyzické artefakty uchováváme v pečlivě inventarizovaném archivu v suchu a za stabilizované teploty.

Žádné médium není dlouhodobě udržitelné a vhodné na archivaci. Média jako optické mechaniky a pevné disky v průběhu času ztrácejí data (tzv. bitrot); u dedikovaných zálohovacích technologií jako jsou kazety se ztrácí podpora hardwaru, který jej umí číst; a i v případě zachovalých digitálních nosičů může být obnovení dat ze zastaralých formátů složité. Dnes je ten nejvyšší čas data zdigitalizovat a vytvořit nové kopie.

Ke každému jednotlivému artiklu přistupujeme s největší pečlivostí, a zároveň se běžně podílíme na rozsáhlých archivačních projektech ve spřátelených institucích. Rádi pomůžeme právě Vám zachránit data z obskurních médií, či zorganizovat projekt na digitalizaci celého archivu. Neváhejte a kontaktujte nás.

Fotka disket