Mise a cíle

Interaktivní zábava je pořád velmi mladý obor. Můžeme sledovat, jak se každým dnem prohlubuje naše poznání herní historie a je potřeba, aby začaly vznikat organizované snahy. Rozhodli jsme se, že Česká a Slovenská Republika potřebuje reprezentaci v meznárodních snahách, na kterých se často podílíme. A s tím jsme se s nadšením pustili do projektu, který se bude aktivně snažit zachránit co nejvíce z počátků videoher.

Časem bude potřeba, aby vznikla oficiální instituce zastřešující naší kulturní stopu ve hrách. Jak bude vypadat je otázkou, ale do té doby se budeme snažit prošlapat jí stezku. Veškeré materiály a informace schraňujeme kvůli tomu, aby byly přístupné dalším snahám v oboru. Náš záběr je velký, krom fyzické i digitální archivace je potřeba mluvit s autory, získávat vývojářské materiály, budovat kontakty s podobnými organizacemi i zajišťovat, aby tato práce byla jednodušší pro nově vznikající hry.

Je jisté, že je to běh na dlouhou trať, ale vidíme v něm smysl. Je vidět, že zájem o hry stále roste a získávají na společenské prestiži. Je nám tedy ctí být u tohoto zrodu nového mediálního formátu. Mnoho z nás se hrám věnuje většinu svého života a jsme připraveni věnovat značné usílí tomuto neziskovému projektu. Krom komplexního archivu také zajišťujeme popularizaci historických her a zpřístupňujeme je v autentické podobě v rámci RetroHerny. Děkujeme za Vaší podporu.

Fotka časopisů Elektronika